Samsung beklenen yeni modelini iptal mi etti?

android 12 beta 5 yayinlandi final RMAB cover

Samsung, kuşkusuz dünya genelinde en çok farklı akıllı telefon modeline ve serisine sahip teknoloji devi. Her bütçeden her kesime hitap edebilecek kadar geniş bir portföye sahip olan Güney Koreli şirket, bazen bu özelliğinin altında kendisi de ezilebiliyor, tıpkı Galaxy S21 FE‘de olduğu gibi.

Bugüne kadar birçok iddialı özellik sızıntılarıyla teknoloji meraklılarını heyecanlandıran Samsung Galaxy S21 FE‘den son birkaç haftadır neredeyse hiç ses gelmiyor. Bu durumun altında yatan neden olaraksa, Samsung‘un üst segment telefon modellerinde beklediği satış rakamlarına ulaşamaması sebebiyle daha çok orta ve alt segment modellere ağırlık vermek istemesi ve bu yüzden de S21 SE’yi iptal etmiş olması gösteriliyor.

Samsung beklenen yeni modelini iptal mi etti?

Bugüne kadar sızdırılan haberlerde, Snapdragon 888 işlemciye ve optik yakınlaştırma destekli kameraya sahip olduğu iddia edilen ve Super AMOLED ekran ile birlikte geleceği belirtilen yeni modelin ayrıca 4.500 mAh‘lık bir bataryaya da sahip olduğu konuşuluyordu. Ne var ki, eğer iddialar doğruysa bu üst düzey özelliklere sahip olmasına rağmen muadillerinden daha uygun fiyatla satışa sunulması beklenen bu modeli, hiç bir zaman raflarda göremeyebiliriz.

Son olarak, Samsung‘un katlanabilir ekranlı akıllı telefon modellerine biraz daha ağırlık vermek istediği ve bu nedenle de birinci dereceden amiral gemisi modellerin haricindeki üst segment modelleri bir süre yenilemeyebileceği de gelen iddialar arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları